Назад

Конденсат на вікнах

Конденсат на вікнах - хто винен і як з цим боротися


Фізична суть процесу утворення конденсату наступна:

У повітрі знаходяться водяні пари, тобто просто волога. Її максимальна кількість, яка може міститися в повітрі, залежить безпосередньо від його температури. Чим вище температура повітря, тим більше вологи може в ньому міститися. І навпаки - чим нижче температура повітря, тим менше можливий відсоток його вологості. Виходить, що при зниженні температури повітря або контакті повітря з холодним предметом настає момент «точки роси», і частина води, яка вже не утримується в повітрі, випадає у вигляді конденсату.

Найпоширеніший приклад - взимку в окулярах зайти з холоду в тепло. Окуляри запотіють одразу. Ще приклад - в холодну пору року сісти в непрацюючий автомобіль. Від дихання вікна автомобіля запотівають миттєво. Таких життєвих прикладів можна назвати дуже багато.

Процес випадання конденсату спостерігають і власники металопластикових вікон. Вікна ПВХ  високогерметичні, і чим якісніше встановлені вікна, тим менше буде повітрообмін. Тому, якщо в дерев'яних рамах волога віддалялася через щілини, то у пластикових вікон одна з важливих функцій - перешкоджати втраті тепла приміщення, а значить, перешкоджати повітрообміну з вулицею. Крім того, склопакет у вікні - найхолодніша частина захисної стіни.

Джерел збільшення вологості в приміщенні досить багато, це люди, рослини, тварини. Ми приймаємо душ, стираємо білизну, поливаємо рослини - в цей час волога повинна кудись випаровуватися. Буває, що в квартирах недостатньо добре працюють витяжки (повітроводи), і система вентиляції не справляється зі своєчасним оновленням повітря.

За будівельними нормами температура повітря в приміщенні з вікнами ПВХ не повинна знижуватися нижче + 18 ° С. Якщо це правило не витримується, вам слід замислитися над поліпшенням системи опалення. Також, в приміщенні нормальної є 50-60% -на вологість повітря. Якщо вона вища, а температура за вікном низька - на стеклах в приміщенні може з'явитися конденсат. Серйозне і тривале запотівання вікон не тільки дискомфортно, але і може вилитися в появу грибка.

Щоб не допускати випадання конденсату або зменшити його, потрібно знизити відносну вологість повітря і підвищити температуру огороджувальних конструкцій.

Що це означає.

Для зниження вологості повітря в приміщенні потрібно:

  • Щодня проводити провітрювання приміщень протягом 5-10 хвилин 2-3 рази в день. Кухні та спальні кімнати потребують провітрювання частіше інших приміщень. Якщо неможливо відкрити вікно на провітрювання, потрібно хоча б ставити його на мікропровітрювання, ця функція не допускає протягів і охолодження кімнати, але допомагає вентиляції повітря.
  • Не закривати щільними шторами і широкими підвіконнями радіатори, щоб потік теплого повітря поширювався безперешкодно.
  • З перезволоженим повітрям можна боротися за допомогою спеціальних осушувачів повітряних мас, які називаються адсорбенти. Вони бувають рідкі (водний розчин літію хлористого) і тверді (силікагель). Осушувач здатний працювати в автоматичному режимі, включаючись при необхідності.
  • Можна також поставити клапан приточної вентиляції.

Щоб підвищити температуру огороджувальних конструкцій, потрібно:

  • У приміщеннях, де вологість повітря підвищена, краще встановлювати двокамерні склопакети
  • Якщо зовнішня стіна будинку тонка і холодна, її утеплюють. Ідеальний варіант зовнішньої стіни - якщо температура стіни всередині будинку дорівнює або близька до температури повітря в цьому приміщенні, а температура зовнішньої стіни дорівнює або близька до температури вуличного повітря.

Склопакети досить не мазкі і здатні відштовхувати забруднення, однак, іноді виникає необхідність їх миття. Вікна ПВХ відмінно відмиваються звичайним мильним розчином. Також можна використовувати спеціальні засоби для чищення. Необхідно пам'ятати, що абразивними матеріалами можна пошкодити поверхню, тому потрібно виключити їх зміст в миючих засобах.

Герметичність пластикових вікон забезпечується гумовими ущільнювачами. Раз на півроку вони підлягають просочення силіконовим маслом і очищення м'якою тканиною. Оброблена поверхня надійно захищає приміщення від вологи і вітру і продовжує термін служби віконних профілів.

Раз на півроку необхідно змащувати маслом всі рухомі частини. Масло не повинно містити смол і кислот, а також не пошкоджувати антикорозійне покриття. Своєчасне виконання обробки збереже пластикові вікна в бездоганному стані. Оформити заявку на вікна під замовлення, ви можете звернувшись до наших менеджерів.