Назад

Корисні поради щодо регулювання ПВХ-вікон

Пластикові вікна – найкращий спосіб скління будь-якого приміщення. Для того щоб вони довго зберігали свої заводські якості, необхідно своєчасно проводити їх обслуговування. Навіть незначна проблема може призвести до більш глобальних порушень. При правильному використанні конструкції термін її експлуатації досягає 50 років.

Ремонт ПВХ-конструкцій своїми руками

Труднощі з експлуатацією систем скління можуть виникнути в разі їх некоректної установки або відсутності належного догляду за окремими елементами. Деякі поломки можна з легкістю виправити самостійно. Для цього достатньо мати базові знання та навички.

Регулювання потрібне при таких ознаках:

 • провисання стулки (при розкритті зачіпає раму);
 • задування повітря через ущільнювач;
 • зміщення стулки у вертикальній чи горизонтальній площині;
 • порушення роботи фурнітури;
 • труднощі під час відкриття і закриття стулок за допомогою ручки.
 • Подібні неполадки незначні і не вимагають професійних навичок для їх ліквідації. Дуже важливо не пропустити той момент, коли поломка ще не стала глобальною, і встигнути усунути проблему на початковому етапі.

Набір інструментів для домашнього ремонту ПВХ-конструкцій

Будь-яка якісна фурнітура для вікон рано чи пізно може дати збій. Для її налагодження іноді вистачає всього декількох хвилин.

Мінімальний набір інструментів для обслуговування систем:

 • викрутка;
 • шестигранний ключ на 4 мм зігнутої форми;
 • плоскогубці, ніж;
 • хрестова викрутка з насадками;
 • аерозоль WD-40.

Всього цього достатньо для усунення проблем, з якими найчастіше стикаються користувачі, які встановили пластикові вікна в Києві (або іншому місті). Кінцевою метою таких робіт залишається приведення системи в початковий, заводський, вид.

Процес настройки стулки відбувається в трьох площинах і залежить від виду проблеми. Процес настройки виконується на нижній петлі. 

Що робити, якщо з'явився протяг?

Головною умовою повноцінного виконання всіх функцій механізму є його герметичність. Якщо хоча б один із вузлів ПВХ-конструкції не працює, з'являється така неприємність, як проникнення вітру в приміщення. Причина подібної неполадки може полягати у неякісному виготовленні моделі або монтажі, поломці фурнітури або порушенні правил користування.

Перш ніж почати вирішення даного питання, варто знайти місце, через яке в приміщення безпосередньо проникають протяг і холод з вулиці. Для цього буде потрібно запалити свічку і провести її по всій довжині отвору, спостерігаючи за вогнем. Поблизу місць розгерметизації полум'я буде коливатися.

Як відрегулювати пластикові вікна в залежності від ознак неполадки:

 1. Протяги з боку петель. У цьому випадку варто їх підтягнути.
 2. Проникає повітря з-під ущільнювача. Подібні ситуації зустрічаються найбільш часто і вимагають повної заміни гумки.
 3. Дує з-під підвіконня. Швидше за все, проблема полягає в його неправильному встановленні. Необхідно повністю зняти відлив, прибрати стару піну, запінити шов заново, заклеїти спіненим поліетиленом (ВПЕТ) і встановити відлив. У більшості випадків це дозволяє прибрати проблему без демонтажу підвіконня.

Якщо ці методи не допомогли, варто спробувати відкоригувати положення рами. Для цього слід за допомогою гайкового ключа підтягти притискні ексцентрики, що знаходяться по всьому периметру.

Регулювання фурнітури

Після того, як було прийнято рішення купити пластикові вікна, необхідно врахувати особливості вибору дрібних елементів конструкції. Якщо вони будуть неякісними, складнощі при експлуатації можуть з'явитися практично одразу після установки склопакета.

Можливі неполадки та шляхи їх усунення:

 • Перекіс стулки – усувається шляхом регулювання нижньої петлі.
 • Розхитався притискний механізм – підтягується за допомогою шестигранника.
 • Необхідність відрегулювати ручку, яка погано працює (потрібно закрутити гвинти, які заховані за пластиною в її підставі).

Для того щоб всі елементи пластикових вікон прослужили довго, важливо своєчасно очищати їх від забруднення і пилу.

Де знайти майстра?

Коли самостійно усунути проблему не вдається, варто звернутися за порадою до фахівців. Налаштувати пластикові вікна в Києві допоможе компанія «Орнет».

Переваги співпраці:

 • досвід роботи, починаючи з 2004 року;
 • конкурентні ціни вікна на продукцію і послуги;
 • вигідні системи оплати, кредит, розстрочка;
 • висока швидкість виконання робіт.

Пластикові вікна краще довіряти фахівцям. На сайті компанії вказано повний перелік послуг, пов'язаних з їх ремонтом. При виникненні додаткових питань або щоб залишити заявку вікна на замовлення, можна зв'язатися з менеджерами в телефонному режимі.