Назад

Причини поломки пластикових вікон

За що люблять пластикові вікна, так це за довгий термін служби своїх господарів. Він становить більше 40 років, протягом яких віконна конструкція і всі її складові повинні працювати злагоджено і безперебійно. Адже від того, як і з яких комплектуючих зібрано пластикове вікно, і як воно встановлено, і залежать комфорт і затишок в приміщенні. Найдрібніші деталі, вийшовши з ладу, здатні погіршити експлуатацію всього вікна. Тому так важливо, помітивши навіть незначну несправність, звернутися до фахівців і усунути її, оскільки в подальшому буде важко позбутися проблеми.

До числа причин, що викликають поломку пластикових вікон, відносять:

 1. виробництво вікон з порушенням технологічного процесу;
 2. установка їх з низькою якістю;
 3. невірна експлуатація.

1. Що потрібно чекати, якщо у вікон є виробничий брак?

Перше - це поява вологи на склі всередині склопакета. Значить, сорбент або герметик застосовувалися низької якості.

Друге - внутрішні стекла склопакета злипаються. Це трапляється при значном перевищенні допустимих розміров склопакета.

Третє - провисають стулки, що є наслідком того, що дистанційні прокладки під склопакет розподілені неправильно. Впливає на таку поломку також невірно вибрання армування (сталевий підсилювач) в пластиковому профілі, а також, якщо порушені гранично допустимі розміри конструкцій.

Четверте - поломка фурнітури елементів, можливість відкривання поворотно-відкидних стулок одночасно в двох напрямках. Причини такої поломки - в невірном стикуванні деталей фурнітури або порушенні правил використання.

П'яте - гума ущільнювача прилягає нещільно. Порушення технології виготовлення.

2. Чим загрожує неправильний монтаж віконної системи?

 • При закриванні вікна стулки «затирають», або нещільно прилягають. Справа в тому, що змонтовано вікно криво, з порушенням правил, не по рівню.
 • Накопичується вода в водовідливному жолобі. Трапляється це через недостатню герметизацію монтажного шва.
 • Холодне повітря проникає всередину приміщення при закритих стулках. Причини такої поломки - в перекосі і прогині рами вікна, або монтажний шов недостатньо загерметизований.
 • Віконні конструкції деформуються також, якщо нова будівля дає усадку, стіни тріскаються, якщо не враховане сильне вітрове навантаження, що особливо відчутно на верхніх поверхах висоток.

Якщо вікна на замовлення виготовлені правильно, з якісних комплектуючих, встановлені відповідно до всіх вимог, то тривалість їх служби буде залежати від їх правильної експлуатації.

3. Що буде при неправильній експлуатації?

 • Важко відкриваються і закриваються стулки вікна, їх просадка не зникає регулюванням фурнітури. Причина в попаданні стороннього сміття в рухомої частині вікна
 • "Заїдає" фурнітура, ламаються рухомі частини - потрібно не забувати періодично змащувати їх
 • Якщо вікно розгерметизувалося через передчасного старіння ущільнювальної гуми, значить, цілком можливо, за ущільнювачем ніхто не доглядає. Два рази на рік потрібно очищати ущільнювальну гуму від бруду і змащувати її силіконовою змазкою
 • Скло в енергозберігаючому склопакеті тріскається. Це ефект «термошоку», може статися якщо вікно виходить на сонячну сторону, сильно нагрілося під сонцем, а на вікні встановлені металізовані жалюзі або ролети з високим ступенем захисту від світла.

Самостійно позбутися від причин поломок пластикових вікон не варто. Наші фахівці грамотно усунуть їх, і можна буде насолоджуватися комфортом, теплотою і тишею в приміщенні зі склопакетами. Правильна експлуатація та догляд за вікнами ПВХ, безсумнівно, допоможуть подовжити термін їх служби. Купуючи пластикові вікна, потрібно звертати увагу на якість матеріалів, з яких вони виготовлені.

Існує ряд дрібних несправностей, які можуть виникнути в процесі експлуатації:

 • Розбовталася віконна ручка - потрібно підняти декоративну накладку, яка знаходиться прямо під ручкою, повернути її на 90о, підтягнути кріплення. Встановити декоративну накладку на місце
 • Верхня петля вийшла із зачеплення. Таке може бути, якщо різко неправильно повернути ручку. Потрібно притиснути верхній кут стулки з боку петель до рами. Потім повернути віконну ручку горизонтально, в положення «відкрито». Петля повинна встати на місце.

Досвід виробництва металопластикових вікон в фірмі «Орнет» - з 2004 року. Ми даємо обов'язкову гарантію на вікна і двері, які встановлюємо. Ми зацікавлені, щоб наші клієнти були задоволені і рекомендували нас своїм знайомим.

Тому, по-перше, дотримуємося усіх технологічних вимог виробництва і монтажу, стежимо, щоб всі використовувані нами матеріали були якісними і перевіреними. Кваліфікація наших співробітників висока, і всі етапи робіт проводяться грамотно і чітко.

По-друге, ми виконуємо всі наші зобов'язання, по гарантійному обслуговуванню в тому числі. Тому ми зацікавлені в чіткому дотриманні всіх технологічних вимог щодо виробництва та монтажу вікон, в використанні тільки якісних і перевірених матеріалів, в грамотному і чіткому проведенні всіх етапів робіт кваліфікованими співробітниками.

Якщо що-небудь трапилося з Вашими вікнами - наші фахівці допоможуть Вам вирішити цю проблему і повернути вікнам їх первинні характеристики. Наші менеджери підкажуть вам ціни на вікна для подальшої співпраці.