Назад

Доглядаємо за металопластиковими вікнами правильно

Досить часто власники пластикових вікон задають просте запитання: як підвищити термін їх служби і провести простий ремонт і обслуговування. Постараємося дати кілька простих порад, що дозволяють максимально продовжити термін служби даних конструкцій.

Вікна ПВХ є досить герметичними, що в свою чергу перешкоджає виведенню з приміщення зайвого повітря і вологи. Для запобігання виникнення конденсату, фахівці радять кілька разів на добу 10-15 хвилин провітрювати приміщення. Особливо важливо провітрювати приміщення там, де розміщується кухня або спальна кімната.

Конденсація вологи найчастіше відбувається на найхолодніших ділянках склопакетів. Через це особливо важливо не опускати температуру всередині приміщення нижче 15 градусів, і не закривати потік теплого повітря йде від систем опалення (наприклад, занадто широкими підвіконнями, важкими шторами і т.п.). Дотримання цих правил допоможе запобігти запотіванню ПВХ вікон.

Після установки вікон необхідно протягом тижня видалити з зовнішньої і внутрішньої сторони профілю захисну плівку. Через дію ультрафіолету і температури повітря видалення плівки з часом може викликати деякі труднощі.

Очищення віконних рам і скла

Навіть з урахуванням застосування сучасних технологій, віконні рами і склопакети час від часу потрібно очищати від забруднень, використовуючи спеціальні миючі засоби або мильний розчин. Дуже важливо щоб миючі засоби не містили в своїй структурі абразивні частинки, здатні пошкодити поверхню вікон. Використання розчинників, кислотно або ацетоно-містять засобів може зіпсувати структуру ПВХ профілю. Такі засоби здатні значно вплинути на колір профілю, пошкодити його зовнішній вигляд і структуру. Використання спеціальних очисних засобів, рекомендованих виробниками вікон, продовжать термін служби віконних конструкцій, не зіпсують їх зовнішній вигляд і функціональність.

Склопакети можна мити за допомогою засобів для миття скла, води і мильного розчину, будь-яких народних засобів (неабразивних). Краще застосовувати для очищення засоби, що не містять у своїй структурі їдкі луги, розчинники та інші агресивні компоненти.

Догляд за ущільнювачами

Сучасні ущільнювачі ПВХ вікон виробляються із спеціального (EPDM) каучуку сірого або чорного кольору. Вони відповідають за герметичність ПВХ вікон.

Мінімум один раз в 6 місяців необхідно ретельно очищати гумові ущільнювачі. Процедура очищення полягає у видаленні з поверхні ущільнювачів забруднень за допомогою побутових миючих засобів, можливо засобами з вмістом гліцерину. Неприпустимо використовувати для очищення ущільнювачів розчинники та інші агресивні речовини. Бажано змащувати їх спеціальними засобами з силіконом. При виникненні тріщин або втрати еластичності ущільнювачі краще замінити. Середній термін служби ущільнювачів - 5 років, але при належному догляді вони можуть прослужити і довше.

Перевірка водовідводів

Дуже важливо періодично перевіряти стан водовідводів (дренажних отворів), що відповідають за виведення вологи що скопилася на поверхні вікна. При необхідності водовідводи потрібно прочищати, видаляти сміття що накопичилося в них і сторонні предмети. Ці отвори знаходяться на нижній частині віконних рам і стулок.

Правила догляду за віконною фурнітурою

Якісний і своєчасний догляд за фурнітурою пластикових вікон не менш важливий. Запорукою довгої служби фурнітури є її періодичне змазування спеціальним маслом, що не містить у своїй структурі смол і кислот.

Якщо фурнітура Maco забруднилася, очищати її потрібно так, щоб не пошкодити її антикорозійне покриття. Дана процедура здатна значно підвищити термін служби вікон.

Якщо раптом Ви виявили, що кріплення віконної ручки ослабло, його можна підтягнути: декоративна кришечка, що знаходиться прямо під ручкою, трохи від'єднується і повертається на 90 градусів. Під нею знаходяться кріплення ручки.

Не можна допускати потрапляння в фурнітуру будівельного сміття.

Москітна сітка

За москітною сіткою, що досить часто встановлюється на вікна, додатково доглядати не потрібно. Для того що сітка прослужила довше, на холодний сезон її можна зняти. Промити рамкову москітну сітку можна струменем води і мильним розчином.

Своєчасний догляд та обслуговування значно продовжать експлуатацію віконних конструкцій.

Можна підсумувати. Обслуговування вікон ПВХ складається з:

  1. Миття віконної рами і скла.
  2. Своєчасної мастила спеціальними засобами всієї рухається фурнітури.
  3. Періодичного контролю і очищення ущільнювачів.
  4. Прочищення отворів, призначених для відводу вологи.
  5. Промивання москітної сітки розчином мила, її демонтажу на зимовий період.

Щоб залишити заявку на вікна під замовлення або дізнатися ціни на вікна, звертайтеся до наших співпрацівників.

І нехай Ваші вікна служать Вам довгі роки!