Назад

Що потрібно знати про вентиляцію пластикових вікон?

Пластикові вікна мають низку переваг, однак є кілька нюансів, які необхідно врахувати перед установкою. Високий рівень герметичності негативно впливає на загальний мікроклімат приміщення, погіршуючи процес подачі свіжого повітря. І все ж, це питання вирішується. Головне — заздалегідь обговорити його з виробником і працівниками, які здійснюватимуть монтаж конструкції.

Особливості та види вентиляційних систем

Вентиляція пластикових вікон відповідає за стан повітря в будинку. Правильно працюючи, вона забезпечує комфортне і затишне перебування в кімнаті, а загальні показники санітарної гігієни підтримуються в межах норми.

Цей пристрій йде в комплекті з новими вікнами, а також окремо монтується в ті, які вже стоять.

Основні різновиди вентиляції:

 1. Природна — працює за рахунок енергії вітру і повітряного потоку з вулиці. Її неможливо контролювати, вона повністю залежить від погодних умов.
 2. Механічна — допомагає наповнити приміщення повітрям за рахунок спрацьовування спеціальних систем. З їхньою допомогою відбувається постійне надходження і відтік кисню, котрі не залежать від погоди.
 3. Комбінована — відрізняється високою продуктивністю і поєднує всі позитивні сторони перших двох.

Також встановлюються різні види фурнітури, які допоможуть забезпечити належний рівень притоку повітря.

Пластикові вікна самі по собі герметичні, в цьому і є їх основна перевага. Завдяки цій функції забезпечуються тепло- і шумоізоляція кімнати. Але як же вентиляція? Для того щоб циркуляцію кисню не було порушено, виробники передбачили кілька варіантів вентиляції вікон.

До них відносять:

 1. Стандартні кватирки. Найбільш поширений варіант, однак він може вплинути на вартість пластикових вікон і зменшити рівень подачі денного світла.
 2. Системи самовентиляції. У цьому випадку в декількох ділянках рами проробляються невеликі отвори.
 3. Мікрощілинне провітрювання. Дозволяє відкрити стулку на 3-5 мм, забезпечуючи таким чином циркуляцію повітря без протягів в приміщенні.
 4. Механізм гребінки. Він встановлюється безпосередньо на вікно, забезпечуючи кілька режимів провітрювання.
 5. Припливні клапани. Додатково встановлюються на ПВХ-конструкцію.

Питання вентиляції гостро стоїть як вдома, так і в громадських місцях. Вона в більшій мірі відповідає за стан здорового мікроклімату в приміщенні.

Припливний вентиляційний клапан і його призначення

Встановлюючи пластикові вікна в Києві, монтажники iноді радять застосовувати припливні клапани. Цей варіант вентиляції вважається найбільш вдалим і економним. Він являє собою невелику щілину зі спеціальними заслінками. Процес циркуляції свіжого повітря здійснюється за рахунок різниці тиску всередині і зовні кімнати.

У стандартну комплектацію клапана входять:

 1. Пристрій для забору повітря, який монтується із зовнішньої сторони віконної рами. У ньому передбачено наявність решітки, яка не пропускає комах, і козирка від попадання опадів.
 2. Наскрізна щілина, представлена у вигляді каналу, який врізається в пластикову раму і пропускає через себе свіже повітря.
 3. Внутрішня частина. Складається з форсунки, клапана регулювання пропускної здатності і фільтра.

Система працює таким чином: повітря з вулиці надходить в збірники повітря, проходить через телескопічний канал і потім потрапляє в будинок.

Поради та рекомендації щодо вибору

При виборі припливного вентиляційного клапана варто врахувати його основні технічні характеристики, які залежать від типу конструкції.

Основні види:

 1. Фальцеві моделі. Відрізняються невисокою вартістю, легкістю і швидкістю монтажу. Мають невеликий рівень пропускної здатності.
 2. Щілинні пристрої. Добре пропускають повітря, захищають від зовнішніх факторів. Встановлення — більш енергозатратне і складне.
 3. Накладні системи — аналог щілинних. Підходять для офісних і складських приміщень.

Купити пластикові вікна і всі комплектуючі до них можна в компанії «Орнет». Кваліфіковані співробітники готові виконати наступні роботи:

 • точні заміри;
 • доставку матеріалів;
 • монтаж конструкції;
 • ремонт і супутнє обслуговування.

Команда спеціалістів проходить своєчасне навчання і має багаторічний досвід роботи. Інші переваги:

 • можливість оформлення вигідної розстрочки через банківські системи України;
 • регулярні акції та знижки, з умовами яких можна ознайомитися на офіційному сайті;
 • гарантійне обслуговування продукції протягом 2-10 років (в залежності від її виду та бренду).

У разі виникнення додаткових питань можна звернутися до консультантів «Орнет» в телефонному режимі. Також прийом відвідувачів проходить в офісі Києва.

Для того щоб замовити вікна, достатньо залишити онлайн-заявку на сайті компанії. Це допоможе не витрачати час на тривалі зустрічі й виснажливі поїздки містом.