Назад

Як правильно вибрати вікна за типом будівлі

Як вибрати  пластикові вікна, щоб вони максимально підходили під ваші вимоги?
А які саме параметри і властивості вікон необхідні, і які можуть бути нюанси при виборі скління? Багато хто не знає і тому намагаються зорієнтуватися тільки за ціною, можливо ще по бренду профілю. А адже правильний вибір металопластикових вікон впливає на зручність користування, відсутність таких проблем як протяги, запотівання, обмерзання, поява грибка на укосах, і безлічі інших. Рішень для скління вашого будинку безліч. Як серед цього різноманіття вибрати дійсно якісне вікно?

Вікна пвх в Києеві

Складові вікна і супутні послуги, що впливають на якість:

 • Профіль пвх  
 • Армування
 • Склопакет
 • Фурнітура
 • Монтаж
 • Гарантійне і післягарантійне обслуговування.

Профіль

Основа всієї металопластикової конструкції. З профілю виготовляють рами і стулки вікна або двері. Профіль визначає зовнішній вигляд і міцність конструкції. Сучасний пластик відомих марок повністю безпечний, не провокує виділень шкідливих речовин, відповідає діючим санітарним нормам.
Яку конкретно марку профілю вибрати - це залежить від побажань замовника по:

 • вибору певного бренду,
 • країни виробника (наприклад, одні клієнти хочуть німецький бренд, а хтось принципово підтримує вітчизняного виробника),
 • попереднього досвіду (якщо вже щось замовляли і сподобалося, все влаштовує),
  бюджету,
 • дизайну,
 • інших факторів, які важливі для кожної окремої людини.

Асортимент віконних пластикових систем величезний, і завжди можна підібрати необхідну комплектацію. Головне, вибирати профілі відомих виробників, адже чим відоміше ім'я у бренду, тим він надійніший.
Всі профільні віконні системи розрізняються по монтажній глибині, це може бути 58 мм, 60 мм, 70 мм, 76 мм, 82 мм ... і до 92 мм. Усередині пластик розділений уздовж перегородками на 3-7 секцій, їх називають повітряними камерами. Не потрібно тільки плутати камери профілю з показником повітряних камер склопакета. Чим більше кількість камер в профільній системі пвх, тим вище його теплоізоляція, значить, тим краще пластикове вікно зберігає тепло в приміщенні.

Параметри профіля пвх

Армування

Це оцинкований метал, який поміщають в центральну камеру в профілі. Не оцинкований метал швидко починає іржавіти.
Не всі замовники знають, що армування в профілі може бути різним за формою. Замкнуте квадрат, п-образне, з ребрами жорсткості, г-образне. Форма армування залежить від марки профілю. У німецьких брендов армування як правило п-образне 1,5 мм завтовшки в стандарті або замкнутий квадрат як додаткова опція. Основні функції армування - збереження жорсткості і геометрії вікна і двері, надання стійкості до динамічних навантажень, компенсація розширення профілю ПВХ при щоденних і сезонних перепадах температури.

армуючий метал в профілі пвх

Фурнітура

Фурнітура впливає на роботу стулки і її герметичність. Краще вибирати фурнітуру для пластикових вікон від відомого виробника. Так Ви отримуєте гарантовано надійну роботу вікна. До того ж, якщо в майбутньому буде потрібно замінити, наприклад якісь деталі фурнітури, то це простіше зробити, якщо вона відома і давно на українському ринку. Без визначення марки фурнітури вікна поміняти будь-які елементи на ній складно. На фурнітурі відомих марок обов'язково буде логотип. Він розміщується в торці віконної стулки, на металевій фурнітурної планці.
Вся якісна фурнітура для пластикових вікон обов'язково виготовляється з металу і має багатошарове антикорозійне покриття.

Системи фурнитур мають різноманітні функції: мікрощілинне провітрювання, блокіратор помилкового відкриття, мікроліфт, покрокове відкривання, протизламні елементи, фіксатори стулки, і багато іншого. При замовленні пластикового вікна необхідно поцікавитися опціями фурнітури. Тому що можна заощадити на фурнітурі 30-100 гривень через незнання, але отримати потім не цілком зручну в експлуатації конструкцію.

Склопакет

Склопакет може бути одно- або двокамерний, в деяких системах є можливість встановлювати трикамерний. У стандартних склопакетах використовують скло 4 мм марки М1. Існує також великий асортимент стекол із спеціальними властивостями. На першому місці по затребуваності - енергозберігаюче скло, його маркують зазвичай як I-скло, або LowE. Це скло має підвищени властивості теплозахисту завдяки спеціальному покриттю. В енергозберігаючих склопакетах встановлюють одне або два I-скла. Існує також скло з ефектом захисту від спеки, його має сенс встановлювати в пластикових вікнах, що виходять на сонячну сторону. Маркування таких стекол залежить від виробника - Selekt, Solar, і інші. Комбінація енергозберігаючого і сонцезахисного скла дає мультифункціональний склопакет, що захищає як від холоду, так і від спеки. Додатково, для кращого ефекту в повітряні камери закачують інертний газ.
Склопакети можуть бать також шумозахисні, протиударні, тоновані, і з різною комбінацією властивостей.
Товщина склопакетів варіюється від 24 до 52 мм і залежить від можливостей профільної системи.

Монтаж

Якоїсь ліцензії та сертифікації монтажники не отримують. Тому важливо вибирати фірму, давно існуючу на ринку і що містить договір на вікна. Договір необхідно уважно вивчати. Тому що, якщо вам підсовують договір без зобов'язань і друку, є ймовірність, що по рекламації до вас ніхто не приїде, і вас будуть довго мурижити по телефону. Якісь дефекти в замовленні іноді можуть бути: брак в склопакеті, необхідність регулювання стулки вікна, подряпини на профілі, можуть забути покласти в замовлення підвіконня або москітну сітку. Це все людський фактор, рідко, але буває. Різниця в тому, що фірма, яка дбає про свою репутацію і укладає договори, вирішить всі питання і по можливості швидко, не буде ховатися і не брати трубку або тягнути з вирішенням питання по півроку, не зажадає грошей понад тих що обумовлені при замовленні.

Як підібрати пластикові вікна за типом будівлі. Оптимальна комплектація

Вікна для квартири

Профіль для металопластикових вікон вибирають 3-х камерний 60 мм монтажною глибиною або 5-6 камерний, 70-76 мм. Якщо вікна виходять нема на засклений балкон, а на вулицю, краще вибирати другий варіант, він тепліше.

Склопакет: 2-х камерний, можна з додатковими опціями енергозбереження, захисту від сонця, мультифункціональний.

Фурнітура. Поворотно-відкидні стулки з мікропровітрюванням та блокиратором помилкового відкриття. Можливі додаткові опції в разі потреби.

Кількість стулок у вікні. Достатня для провітрювання і безпечного миття склопакетів.

Вікна для квартири та дому

Особливості для вікон 1-го і 2-го поверху

На перших поверхах у вікнах дуже важливим є захист від злому, і якщо пластикові вікна виходять на галасливу вулицю - особливо значима шумоізоляція.
Профіль краще вибирати не менше 70 мм монтажною глибиною, для більшої шумоізоляції.
Склопакет: можна використовувати скло з протиударною плівкою або триплекс, з різними дистанціями між стеклами для кращої звукоізоляції.
Фурнітура: додатково протизламні елементи і ручки Secustic. Можемо порекомендувати також установку захисних ролет.

 вікна пвх для першого поверху


Особливості вікон для кухні

Кухня - особлива територія. Тут підвищена в порівнянні з рештою квартирою вологість, і її часто провітрюють. У кухні збирається вся родина, і неприпустимо щоб з вікна відчувалося. Підвіконня в кухні використовується як поверхня для квітів і посуду.
Якщо кухонне вікно виходить на герметично засклений балкон, досить вибрати профіль глибиною 60 мм і однокамерний склопакет.
Якщо кухонне вікно межує з вулицею, краще вибрати двокамерний склопакет з енергозбереженням, профіль вікна монтажною глибиною не менше 70 мм, поворотно-відкидну фурнітуру з мікропровітрюванням. Така комплектація значно зменшує можливість утворення конденсату.

Регулярно провітрювати кухню необхідно не тільки щоб позбутися від зайвої вологи. Це потрібно щоб нормалізувати кількість кисню в повітрі при роботі газової плити, духовки. Функція мікропровітрювання дозволить тримати вікно постійно відкритим, не боячись протягу. Іноді замовляють для кухні вікно з кватиркою, це також дуже зручно для провітрювання.

Дуже важливим є правильний монтаж. При якісному монтажі пластикове вікно буде абсолютно герметичним, без протягів по периметру.
Підвіконня кухонного вікна повинно бути вологостійким і стійким до механічних пошкоджень. Краще вибрати підвіконня з гладким покриттям, за ними легше доглядати. За глибиною - підвіконня не повинно сильно виступати за радіатор і перекривати рух теплого повітря від радіатора. Тому, потрібно або вибрати відповідну глибину підвіконня, або робити врізку вентиляційної решітки.

вікно для кухні

Особливості вікон для дитячої кімнати

Тепло, тиша і безпеку тут обов'язкові.

Склопакет двокамерний енергозберігаючий або мультифункціональний в залежності від того, наскільки сонячна сторона. Тонування вікон не рекомендуємо, тому що тоноване скло буде затінювати кімнату і в похмуру погоду, і взимку, коли сонця і так мало. Можна встановити загартоване скло або скло з протиударною плівкою, такий склопакет набагато складніше розбити, а якщо це і станеться, то у дитини набагато менше шансів поранитися осколками.

Профіль оптимально 70 -76 мм завтовшки, відомих брендів.

Для безпеки, якщо є маленькі діти, на пластикові вікна потрібні замки безпеки, москітні сітки для захисту від комах. А для затишку - тканинні ролети, їх можна підібрати під будь-який інтер'єр дитячої. Замки безпеки дають можливість відкинути стулку на провітрювання, але виключають можливість для дитини відчинити вікно повністю.

Зверніть, будь ласка, увагу: москітна сітка захищає від комах і сміття з вулиці, але сама дитина видавити її може легко.

Вікна для балкона або лоджії

Якщо балкон планується звичайний, «холодний» - то можливе використання 3-камерних профілів і однокамерних склопакетів. Балкон теплий - потрібно брати пластикові вікна 5-камерні і максимально теплі склопакети. Кількість відкриттів в балконному вікні має бути достатнім для безпеки при митті стекол і для провітрювання.
Навіть якщо ви вибрали холодний балкон, краще замовити фурнітуру з мікропровітрюванням. Це дозволить провітрювати в мороз і зберігати при цьому тепло.
Для французьких балконів можна вибрати 3-х - 5-камерний профіль, краще з армуванням 2 мм, для більшої жорсткості конструкції. У нижній частині французьких балконів встановлюють матові склопакети «сатин» або тоновані, сендвіч-панелі.

французський балкон

Вікна ПВХ для приватних будинків

Неопалювана дача

Оптимально замовляти вікна з трикамерного профілю 60 мм глибиною, склопакети однокамерні, за бажанням двокамерні. Можна доповнити противовзломной фурнітурою або замками-блокаторами, які не дозволяють підчепити зовні і підвести стулку, щоб розкрити пластикове вікно. Також, встановлюють на вікна захисні ролети.

Заміський котедж

Для приватного будинку найбільш важлива енергоефективність вікон, безпека і надійність.

Можна вибрати профіль 70, 76, 82, 92 мм глибиною, 5-7 камерний. Зверніть увагу на армування в профілі, товщина металу потрібна не менше 1,5 мм для стандартних вікон, для кольорових і конструкцій великих розмірів краще вибрати армування 2 мм завтовшки. Для замовлення металопластикових вікон краще вибрати фірму з офіційним офісом і сайтом. Оскільки витрати на скління будинку значні, краще не ризикувати і не замовляти наприклад у невідомих представників з ринку, навіть якщо вони пропонують вікна на 30-40% дешевше середньоринкової ціни.

Склопакет. Мінімум 40 мм завтовшки, максимально теплий. Можливі формули склопакетів: 4LowE-14Ar-4-14Ar-4LowE, 4Solar-14Ar-4-14Ar-4LowE. Тут 4LowE - це енергозберігаюче скло 4 мм (також зустрічається позначення 4I), 4Solar - це сонцезахисний скло (також, може бути позначення Select, інша маркування в залежності від виробника), 14Ar - дистанція 14 мм із заповненням аргоном. Якщо клієнти вибирають панорамні склопакети, більше 2 м.кв, використовують скло 6 мм або триплекс. Можливі також комбінації з тонованими стеклами.

Для безпеки також рекомендуємо використовувати на першому поверсі склопакет триплекс або склопакет з протиударною плівкою.

Фурнітура. Вибирати обов'язково хорошу, відомого виробника, краще австрійську або німецьку. Економити тут не має сенсу, власний спокій і зручність дорожче. На перших поверхах раціонально передбачити противовзломную фурнітуру на вікна.
Фурнітура повинна бути повністю укомплектована мікропровітрюванням,та блокіратором помилкового відкриття, мікроліфтом.

Можливе використання прихованих петель - це надає вікну сучасний вигляд.

Вікна для приватного будинку в Києві

Форма вікна

У приватному будинку можливі вікна різноманітних форм. Це як арочні, трапецевидні, трикутні вікна, так і еркерні різної конфігурації. При проектуванні віконних прорізів краще проконсультуватися з віконної компанією, щоб розуміти технічні обмеження.

Тип стулок

Для звичайних вікон краще використовувати поворотно-відкидні. Для провітрювання в високих приміщеннях, якщо вікна знаходяться високо над підлогою, можна передбачити відкидні фрамуги на автоматичному управлінні. Для виходів на терасу чудово підходять орні штульпові двері, або розсувні системи. Для скління літніх терас і альтанок - безрамне скління створить відчуття простору, відкритості і затишку одночасно.

Вікна в будинках громадського використання

Як правило, в громадських будівлях встановлюють вікна з бюджетного сегменту, але відомих виробників. Це можуть бути вікна українських, польських і рідше німецьких брендів, товщиною 60 мм і 70 мм.

Школи і дитячі сади

Головне - це здоров'я дітей. Тому, обов'язкові вимоги - теплоізоляція, безпека і екологічність, захист від зовнішнього шуму. ПВХ профіль нешкідливий для здоров'я, пластикові вікна відомих марок мають гігієнічні сертифікати.

Профіль. Для максимального теплозбереження необхідно вибрати 3-х - 6-камерний профіль пвх і двокамерні склопакети, краще з енергозбереженням. Зазвичай, вікна в садах і школах великі, тому важливо щоб армування в профілі було 1,5 мм.

Стулки необхідно робити поворотно-відкидними, з мікрощілинним провітрюванням, для можливості регулярного провітрювання кімнат і класів. При цьому, краще встановити на вікна замки безпеки, вони не дадуть дитині розкрити стулку.

Фурнітура вікна повинна бути якісна і надійна. Мікропровітрювання необхідно, щоб в холодну пору можна було провітрювати приміщення без протягу і переохолодження.

Конфігурацію стулок у вікні в класі - зазвичай роблять відповідно до іншими вікнами на фасаді будівлі.
Герметичні теплі вікна з енергозберігаючими склопакетами забезпечать захист від шуму, холоду і протягів, а значить посприяють збереженню дитячого здоров'я.

Вікна для виробничих приміщень

Основні вимоги до скління виробничих приміщень - герметичність, забезпечення приміщення природним світлом, теплозбереження.

Як правило, для виробничих приміщень вибирають вікна з бюджетного цінового сегмента. Це може бути профіль 58-60 мм або 70 мм завтовшки, і склопакети одно- або двокамерні, в залежності від вимог до теплоізоляції. Вимоги до кількості та типу стулок не такі високі, тому що зазвичай виробничі приміщення мають систему примусової вентиляції.

Завдяки системі сполучних елементів, можна склити пластиковими вікнами великі отвори. В тому числі, можливо стрічкове скління.

Також, для скління виробничих будівель часто вибирають алюмінієві вікна.

Допоможемо з вибором вікон

Всі деталі вибору вікон можна обговорити з нашими менеджерами. Питання, що виникають, незрозумілості, деталі простіше обговорити з фахівцем. Фахівець також допоможе з вибором комплектуючих і додаткових елементів і розрахує попередню вартість скління.

Тип будівлі Тип профілю Тип склопакета Тип стулок Фурнітура
Квартира:        
 - для 1-го поверху

3-х, 5-камерный

60-76 мм монт.глибина

4-10-4-10-4

4-10-4-10-4I

4-14-4-14Ar-4I 

6-12-4-14Ar-4I

Поворотная

Поворотно- відкидна

Maco, Winkhaus, 

Siegenia

Протизламна

- для дитячої кімнати

 5-камерний

70-76 мм монт.глибина

4-10-4-10Ar-4LowE

4Sol-14Ar-4-14Ar-4LowE

6-12Ar-4-14Ar-4LowE

Поворотно- відкидна

Maco, Winkhaus, 

Siegenia

замки-антидетки

- для кухні

 3-х, 5-камерний

60-76 мм монт.глибина

4-10-4-10-4

4-10-4-10-4LowE

4Sol-14Ar-4-14Ar-4LowE

Поворотно- відкидна

Maco, Siegenia,

Winkhaus, Vorne

- для балкона / лоджії холодного

 3-х камерний

60 мм монт.глибина

4-16-4

4Sol-16-4

Поворотна

Поворотно- відкидна

Maco, Siegenia,

Winkhaus, Vorne

- для балкона / лоджии теплого

5-камерний

70-76 мм монт.глибина

4-14Ar-4-14Ar-4LowE

4LowE-14Ar-4-14Ar-4LowE

4Sol-14Ar-4-14Ar-4LowE

Поворотно- відкидна

Maco, Winkhaus, 

Siegenia

Частный дом:        
- для коттеджей

5-7 камерний

70-92 мм монт.глибина

4-14Ar-4-14Ar-4LowE

4LowE-18Ar-4-18Ar-4LowE

4Sol-14Ar-4-14Ar-4LowE

Поворотно- відкидна

Maco, Winkhaus, 

Siegenia

Протизламна

- для дачного домика

3-х, 5-камерний

60-76 мм монт.глибина

4-16-4

4-10-4-10-4

4-10-4-10-4LowE

Поворотна

Поворотно- відкидна

Maco, Siegenia,

Winkhaus,  Vorne

Протизламна

 - для альтанки / тераси

3-х камерний 60 мм

безрамне скління

4-16-4

4-16-4LowE

Поворотна

Поворотно- відкидна

Раздвижная, Слайдинговая

Maco, Siegenia,

Winkhaus, Vorne

Громадські будівлі:        
 - для дитячого садка і школи

5-камерний 

70-76 мм монт.глибина

4-10-4-10-4

4-10-4-10-4LowE

4-14Ar-4-14Ar-4LowE

Поворотно- відкидна

Maco, Roto, 

Siegenia

- для промислових будівель

3-х, 5-камерний

60-70 мм монт.глибина

4-16-4,    4-16-4LowE

4-10-4-10-4,  

4-10-4-10-4LowE

4-14Ar-4-14Ar-4LowE

Поворотна

Поворотно- відкидна

Maco, Siegenia,

Winkhaus,  Vorne

Протизламна

- для приміщень з підвищеною вологістю 3-х, 5-камерный

4-10-4-10-4,  

4-10-4-10-4LowE

 

Поворотно- відкидна

Maco, Siegenia,

Winkhaus,  Vorne